POWRÓT
     2017-10-26 00:00:00

Odbudowujemy polski przemysł i gospodarkę.


"Prawo i Sprawiedliwość dwa lata temu wygrało wybory parlamentarne dlatego, że wsłuchaliśmy się w głos Polaków i daliśmy równą szansę wszystkim, nie tylko wybranym, wąskim grupom interesu" – powiedziała premier Beata Szydło w środę w Siedlcach.

Premier uczestniczyła w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej linii produkcyjnej krat pomostowych w Mostostalu Siedlce.
Symboliczny moment

Szefowa rządu przypomniała, że dokładnie dwa lata temu Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. "Stało się tak dlatego, że Polacy zdecydowali się postawić na program i ludzi PiS. Zwyciężyliśmy, bo nasz lider Jarosław Kaczyński przygotował drużynę, która potrafiła bardzo ciężko pracować przez osiem lat w opozycji, a potem skutecznie wygrać wybory" - powiedziała premier. Jak dodała, PiS wygrało wybory, bo "wsłuchało się w głos Polaków". "Usłyszeliśmy to, czego oczekują Polacy. Jedną z tych spraw był zrównoważony rozwój, gospodarka i danie wszystkim równej szansy, nie tylko wybranym, wąskim grupom, elitom" – podkreśliła.

Efekty programu Gospodarka+ w Siedlcach

Premier Beata Szydło pogratulowała uruchomienia inwestycji ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu, który był inicjatorem ratowania zakładu, a także firmie i władzom lokalnym. Jak mówiła, nowa linia produkcyjna "przysłuży się rozwojowi miasta, całej polskiej gospodarki oraz poprawi życie mieszkańców Siedlec i okolic". To gwarancja miejsc pracy w regionie, bo dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie około 60 osób. To również przykład, że mądra polityka gospodarcza rządu PiS i konsekwentnie realizowany od dwóch lat "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" przynoszą efekty. "Odbudowujemy przemysł, gospodarkę i dajemy równe szanse" – przekonywała premier. Jednocześnie dodała, że wielu wątpiło w powodzenie projektów społecznych poprawiających byt Polaków takich, jak np. program Rodzina 500+. "My nie tylko wprowadziliśmy go w życie, ale stał się on kołem zamachowym polskiej gospodarki" – oceniła premier. Podziękowała przy tym "wszystkim Polakom za to, że razem z PiS realizują plan rozwoju naszej ojczyzny".
Mostostal Siedlce

Mostostal Siedlce, kluczowy podmiot w budowlanej grupie Polimexu-Mostostalu, wyda ok. 30 mln zł na budowę nowej linii produkcyjnej krat pomostowych.

Zakład konstrukcji stalowych w Siedlcach został wydzielony ze struktur Polimexu-Mostostalu i od 12 lutego 2016 r. działa jako odrębna spółka - Mostostal Siedlce.

Zakład w Siedlcach jest jednym z największych w Polsce i specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych. W spółce pracuje ok. 2 tys. osób.

Nowa linia pozwoli na zwiększenie produkcji krat pomostowych o ok. 20 proc. Obecnie w Siedlcach wytwarza się ich ok. 2,5 tys. ton miesięcznie. Na eksport ma trafić ok. 70 proc. krat produkowanych na nowej linii. Jej oddanie do użytku jest planowane w połowie 2018 r.

/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Beata Szydło


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION