,–,powiedziała,Beata,Szydło,podczas,wtorkowej,uroczystości,wejścia,w,życie,porozumienia,ws.,siedziby,Frontexu." />



POWRÓT
     2017-11-22 00:00:00

Polsce zależy, by Unia Europejska się rozwijała.


"Dla Polski, dla polskiego rządu, dzisiaj jest bardzo ważny dzień, ponieważ w Warszawie oficjalnie inaugurujemy pracę jednej z największych agencji unijnych" – powiedziała Beata Szydło podczas wtorkowej uroczystości wejścia w życie porozumienia ws. siedziby Frontexu.

W uroczystości wzięli także udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, dyrektor agencji Frontex Fabrice Leggeri i unijny komisarz odpowiedzialny za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo Dimitris Avramopoulos.
Bezpieczeństwo Europy

"Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień - przechodzimy nim do historii - daje dobrą perspektywę na przyszłość i na bezpieczeństwo Europy" - podkreśliła premier. W opinii szefowej rządu agencja Frontex ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa granic zewnętrznych Unii Europejskiej (UE). "To jest ta agencja, która zajmuje się bezpieczeństwem Europejczyków, bezpieczeństwem Europy i to jest ta agencja, której rola jest nie do przecenienia" – zaznaczyła premier.

Prezes Rady Ministrów dodała, że agencja jest podmiotem, który realnie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa Wspólnoty. "Ważna jest praca tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, którzy zabezpieczają zewnętrzne granice europejskie i zaangażowani są w proces rozwiązywania jednych z najpoważniejszych problemów, jakie niesie ze sobą kryzys migracyjny" – dodała Beata Szydło.
Warszawa siedzibą Frontexu

Premier podkreśliła, że cieszy się, że właśnie w Warszawie Frontex będzie miał swoją siedzibę. "Polska jest państwem, któremu zależy na tym, by UE się rozwijała. Aby się rozwijała, musi być otwartym domem dla całej rodziny europejskiej" – mówiła.

Szefowa rządu podziękowała ministrom spraw wewnętrznych i administracji oraz spraw zagranicznych, a także dyrektorowi agencji Frontex i unijnemu komisarzowi odpowiedzialnemu za migrację, sprawy wewnętrzne i obywatelstwo, za działania na rzecz powstania agencji w Polsce.
Unijna agencja Frontex

Głównym zadaniem Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej jest pomoc w zarządzaniu granicami zewnętrznymi UE. Instytucja zajmuje się również monitorowaniem przepływów migracyjnych i przeprowadzaniem okresowych analiz ryzyka z tym związanych. Agencja ułatwia też współpracę służbom granicznym z krajów Wspólnoty m.in. zapewniając specjalistyczną wiedzę.


/fot.arch.redakcji/





/premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Beata Szydło






 ZOBACZ PROFIL:
 













  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION