POWRÓT
     2017-12-09 00:00:00

Prezydent przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego.


Prezydent Andrzej Duda w piątek 8 grudnia przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

Prezydent podziękował odchodzącej szefowej rządu za dwa lata trudnej służby. "Bardzo dziękuję za wiele serdeczności, bardzo dziękuje przede wszystkim za wiele wysiłku dla Rzeczpospolitej, bo tylko ktoś, kto oglądał pani pracę z bliska i pani służbę dla Polski, wie, jak bardzo była ona trudna, jak wiele wymagała ona wysiłku i psychicznego i fizycznego, jak wielkim stresom była pani poddana, podejmując różne trudne decyzje, jak niezwykle odpowiedzialne to były decyzje" - powiedział podczas uroczystości. Pogratulował również Beacie Szydło za ogromne osiągnięcia, za trudne a jednocześnie z sukcesem przeprowadzone reformy prospołeczne. Wymienił, miedzy innymi, program Rodzina 500 Plus, podwyższenie płacy minimalnej, wyższe stawki godzinowej czy modernizację policji oraz obniżenie wieku emerytalnego. "Może pani premier spojrzeć z satysfakcją na te dwa lata i jestem pewien, że w annałach historii będzie pani zapisana wielkimi literami, z niezwykle pozytywnym wizerunkiem" – przekonywał prezydent Andrzej Duda.
Nowy premier

Prezydent mówił, że liczy na dobrą współpracę z premierem Mateuszem Morawieckim. Przynajmniej tak dobrą, jak z premier Beatą Szydło. "Jest pan moim premierem, nie tylko będę za pana trzymał kciuki, ale w każdym momencie jestem otwarty na współpracę. Bardzo bym chciał, aby ta współpraca pomiędzy prezydentem, a premierem i ministrami, dobrze się układała" - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki przedstawi skład Rady Ministrów i w przyszłym tygodniu można oczekiwać expose nowego premiera.
Służyć Polsce i społeczeństwu

"Ten program, który realizowaliśmy będzie dla mnie drogowskazem, aby jak najlepiej służyć polskiemu społeczeństwu i polskim rodzinom, wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski, polskiej gospodarki i pozycji Polski na arenie międzynarodowej" – powiedział desygnowany na Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że praca z premier Beatą Szydło to wielki honor oraz podziękował za wszystko co szefowa rządu zrobiła dla "biało-czerwonej drużyny".

Mateusz Morawiecki podziękował także prezydentowi Andrzejowi Dudzie za desygnację na Prezesa Rady Ministrów i podkreślił, że będzie starał się zrobić wszystko, by przysłużyć się dobrze Polsce, przydać się Polsce i Polakom.

/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Premier - Andrzej Duda - Beata Szydło


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION